Španija je prva med zaporednimi naslovi Argentine

Comments · 45 Views

Dva velika Nogometni dresi kompleti za otroke z lastnim mednarodna nogometna dogodka tega poletja, evropski pokal in Copa America, sta se končala na isti dan. Španija je v finalu evropskega prvenstva premagala Anglijo z 2:1 in tako še četrtič v zgodovini osvojila evropski pokal. Argentina je v finalu Cope Americe po podaljšku premagala Kolumbijo in uspešno ubranila naslov.
Po Nogometni dresi Španija Domači Euro 2024 tisk Lamine Yamal 19 mesecu tekmovanja v evropskem pokalu sta se končno srečali reprezentanci Španije in Anglije. Po pomladitvi in ​​taktičnih nadgradnjah je španska ekipa na tem tekmovanju nastopila osvežujoče in se v finale uvrstila s popolnim izidom zmag. Angleška ekipa, ki ji je poveljeval ultra-konservativni glavni trener Southgate, je ekipi z zvezdami dovolila, da je igrala dolgočasen utilitarni nogomet, vendar je imela srečo, da se je izognila velikim velikanom in prišla do finala.
V finalu je španska ekipa nastopila bolj aktivno in močno. Njun 17-letni Yamal je v 47. minuti asistiral Nicu Williamsu za prvi gol. Čeprav je angleški rezervist Palmer v 73. minuti izenačil rezultat, je zmagoviti gol v 86. minuti dosegel Španec Oyarzabal, ki je ekipi pomagal do evropskega pokala. Zaradi priljubljenosti utilitarnega nogometa so ta evropski pokal označili za najgršega v zgodovini. Na srečo je Španija v finalu s čudovitim ofenzivnim nogometom razbila načrt Anglije, da s "konservativnostjo" osvoji prvenstvo, in se vrnila v evropski pokal, ko se je končalo. Tak, kot bi nogomet moral biti. Španska ekipa je prav tako prehitela nemško ekipo z rekordom 4-kratne zmage v pokalu in tako postala ekipa z največ zmagami v zgodovini evropskega pokala.